łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne Rybnik

Osoba obłożnie chora powinna mieć wygodne łóżko rehabilitacyjne. Najlepiej, jeśli będzie ono miało elektryczne sterowanie siłownikami, które ułatwiają zmianę położenia nóg oraz pleców. Takie usprawnienie pomaga opiekunom dbającym o higienę pacjenta, który wymaga zmiany pozycji ułożenia ciała. Dlatego tak ważna jest regulacja w sekcjach na całej długości materaca. Przed zsunięciem z niego zabezpieczają boczne barierki. Możesz je opuścić, gdy zajdzie taka konieczność. Koła zamontowane w stelażu ułatwiają przewiezienie chorego do innego pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy pokój trzeba kompleksowo odświeżyć. Na wyposażeniu znajduje się pilot do sterowania kątem oparcia i pozostałych segmentów stelaża.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze łóżka dla członka rodziny, to zachęcamy Cię do kontaktu z nami. Nasza wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych działa na terenie Śląska. Cena wynajmu sprzętu medycznego w Express-Med jest niska, a opłaty miesięczne. To Ty decydujesz, jak długo chcesz korzystać z naszych usług.

Łóżko rehabilitacyjne. Dlaczego jest potrzebne w domowej opiece?

Łóżko rehabilitacyjne jest niezwykle przydatne w domowej opiece nad osobami z ograniczoną sprawnością lub schorzeniami wymagającymi specjalnej opieki. Dlaczego jest ono potrzebne w domowej opiece? Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Łóżko rehabilitacyjne zapewnia wygodę i bezpieczeństwo pacjenta. Posiada regulację wysokości, nachylenia i podparcia, co umożliwia dostosowanie pozycji do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. To przyczynia się do zapobiegania odleżynom, ułatwia zmianę pozycji ciała i ułatwia pielęgnację pacjenta.

Dopasowane do potrzeb pacjenta łóżko rehabilitacyjne ułatwia wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Wyposażone w podnoszone barierki boczne, ułatwia przesiadanie się pacjenta z łóżka na fotel czy wózek. Dzięki temu opiekunowie mają łatwiejszy dostęp do pacjenta, co ułatwia karmienie, zmianę odzieży czy toaletę. Łóżko rehabilitacyjne zapewnia wsparcie dla terapii rehabilitacyjnej. Często pacjenci wymagają terapii, takiej jak ćwiczenia ruchowe czy mobilizacja. Łóżko rehabilitacyjne umożliwia regulację pozycji ciała, co ułatwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń i procedur terapeutycznych. Jest znaczącym ułatwieniem, które również wpływa na komfort psychiczny i fizyczny opiekuna.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Należy uwzględnić regulacje, takie jak regulacja wysokości, nachylenia czy podparcia. To pozwoli dostosować łóżko do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Ważne jest bezpieczeństwo, dlatego warto wybrać łóżko z podnoszonymi barierkami bocznymi. Trzeba wziąć pod uwagę komfort użytkowania, wybierając materac odpowiedni do potrzeb pacjenta. Warto również sprawdzić funkcjonalność, taką jak możliwość łatwego przemieszczania łóżka czy dostęp do akcesoriów medycznych. Ostatecznie, należy również uwzględnić budżet i dostępność serwisu posprzedażowego.

Cechy produktu:

 • Czteroczęściowy stelaż materaca, sterowany pilotem,
 • Wysięgnik z trójkątem,
 • Cztery koła antystatyczne, z blokadą,
 • Funkcja obniżania i podwyższania nóg za pomocą zapadek,
 • Funkcja antytrendelenburga (możliwość półpionizacji pacjenta, zapobieganie przykurczom mięśni grupy kulszowo goleniowej i podudzia),
 • Funkcja autoredresji segmentu oparcia pleców i ud (plecy podniesione – kolana proste,
 • trzykrotnie łamane z możliwością uniesienia pleców do siadu i zgięcia nóg w stawach biodrowym i kolanowym),
 • Funkcja autokonturu segmentów oparcia pleców i ud (możliwość ustawienia i zatrzymania różnych kątów w/w zgięć i uniesień),
 • Elektroniczny pilot.

Dane techniczne:

 • Leże: drewniane,
 • Waga łóżka: 102 kg,
 • Maksymalne obciążenie: 185 kg,
 • Wymiary zewnętrzne (szerokość x długość): 120 x 220 cm,
 • Regulacja wysokości: 40 – 80 cm

Cennik

Sprzęt

Cena

Łóżko

100 zł/ m-c

Skontaktuj się z nami

tel. 780 186 070 24/h
Express-Med
ks. Jana Pojdy 29, 44-213 Rybnik

Wyślij wiadomość