Kula pachowa Rybnik

Kula inwalidzka pachowa stosowana jest w przypadku urazu kończyny dolnej z jednoczesnym urazem w obrębie nadgarstka lub łokcia. Zalecana jest również u osób wymagających podparcia na kuli podczas chodzenia po przebytym urazie kończyn dolnych w celu reedukacji chodu, a także do utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w przypadku cięższych dysfunkcji kończyn dolnych lub tułowia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiej kuli pachowej, która będzie wykonana z odpowiedniej jakości materiałów, jak również bezpieczna, zapewniająca stabilność i komfort użytkowania. Nowoczesna kula ortopedyczna powinna dawać użytkownikowi pewność poruszania się, jak również znacząco odciążać te części ciała, które są mocno nadwyrężone. Wybierając kulę ortopedyczną warto skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, która zaprezentuje ich najważniejsze zalety.

 

Jakie są największe zalety stosowania kuli pachowej?

Systematyczne stosowanie kuli pachowej przyniesie pacjentowi, użytkownikowi wiele znaczących korzyści. Oto najważniejsze zalety stosowania kuli pachowej:

  • wspomaganie chodzenia: kula pachowa zapewnia możliwość swobodniejszego poruszania się. Działa jako dodatkowe oparcie, które pomaga w obsłudze kontroli i ruchu. Zwiększa mobilność, co przekłada się na większą niezależność i samodzielność,
  • redukcja obciążenia kończyn dolnych: stosowanie kuli pachowej umożliwia przenoszenie części ciężaru ciała z kończyn dolnych, na górną część ciała. Dochodzi do zmniejszenia obciążenia mięśni i ścięgien nóg, co może być szczególnie korzystne dla osób z kontuzjami,
  • Zapewnienie stabilności: kula pachowa zapewnia dodatkowe wsparcie podczas chodzenia. Dzięki temu osoby z problemami mogą zyskać większą pewność siebie. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych lub osób po urazach.

Kule pachowe są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, umożliwiając ich późniejsze do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można określić wysokość kuli, określić ocenę rączki, a także dostosować inne parametry, takie jak kształt i materiał uchwytu. Aby zapewnić sobie komfort użytkowania, warto skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni sprzętu medycznego.

Cennik

Sprzęt

Cena

Kule

15 zł/ para 10 zł /szt / m-c

Skontaktuj się z nami

tel. 780 186 070 24/h
Express-Med
ks. Jana Pojdy 29, 44-213 Rybnik

Wyślij wiadomość